• 19 mei 2019
 • ron
 • Geen categorie
 • 0
 • 147 Je kunt het overzicht sorteren door te klikken op één van de vetgedrukte teksten en wisselen tussen lijst en samenvattingen met gebruik van de icoontjes in de rechter bovenhoek.

De eerste jaargang van onze 112 jarige club op het nieuwe sportcomplex zit er bijna op. In de voorbereiding op dit nog lopende seizoen hadden we het idee dat we met een paar teams zouden starten, maar inmiddels is dit – in 9 maanden tijd – uitgegroeid naar 5 senioren, 8 jeugdteams en een groep van bijna 20 walking footballers. Je zult snappen dat dit best wat organisatie vergt. In onze deeltijd samenleving doet de club een dringend beroep op de leden om elkaar te helpen de randvoorwaarden te creëren om een ieder te kunnen laten genieten van zijn of haar sportbeleving.

Heb je interesse? Meld je dan bij Cees, Yvon, Theo, Dennis, Ton, Ron, de Johnnen, Karin, Annemieke, Raymond of andere gezichten van onze club.

Elders op deze website (ca. 4 of 5 artikelen terug) kun je teruglezen dat er voor de groep van 16-26 jarigen een zeer interessant maatschappelijk ondersteund project is opgestart (The Real Social) waar voor club en doelgroep lid een win-win situatie te behalen is en wat ook goed aansluit bij een aantal vrijwilligersactiviteiten die we hieronder voor je in kaart brengen. Om een voetbalclub te runnen moet je denken aan volgende taken.

Dagelijks Bestuur: Voorzitter, Secretaris, Penningmeester (vacature)

Ondersteunend Bestuur (& Commissies) bestaande uit:

Ledenadministratie

 • Up to date houden van het ledenbestand in Sportlink (het kloppende hart van club administratie)
 • I.o.m. penningmeester contributie-inning via Sportlink

Wedstrijdsecretariaat jeugd/senioren (parttime vacatures)

 • Indelen elftallen in Sportlink (eenmalige actie met periodiek onderhoud)
 • Wedstrijdkalender bewaken (soms i.o.m. tegenstander datum verzetten)
 • Uitslagen van de (thuis)wedstrijden opvoeren in Sportlink en website redacteur (per email)
 • Veldindeling en kleedkamer indeling op wedstrijddagen
 • Scheidsrechter coördinator (jeugd en senioren)

Gastheer/gastvrouw op wedstrijddagen (parttime vacatures)

 • Ontvangst tegenstander
 • Ontvangst scheidsrechter
 • Kleedkamersleutels uitgeven (bewaken 10 euro borg)
 • Verzorgen van drinken in de rust (limo of thee)

Let op: Op zaterdag zijn er ‘boven’ in de bestuurs-/commissie kamer van onze club fraaie ruimtes en voorzieningen beschikbaar om de hierboven genoemde taken met plezier en gemak te kunnen uitvoeren. Twee moeders/vaders of opa en oma’s, of andere getrouwen kunnen perfecte uithangborden voor de club zijn in de rol van gastheer/gastvrouw. Er van uitgaande dat je met een rooster “08:00-11:00” en “11:00-14:00” slechts een paar uurtjes in de weer bent, maken ook hier vele handen werk licht. Bovendien is het gezellig boven met de in- en uitloop van vele enthousiaste sportlieden.

Activiteiten commissie (vacatures op project basis)

Dit is geen wekelijkse activiteit, maar meer een periodieke. Afhankelijk van de aanleiding vinden er op ons sportpark namens de club feestjes plaats. Denk hierbij aan de Nieuwjaarsreceptie, een open-dag (za.1 juni a.s. voor de jeugd), thuistoernooi organisatie (bijv. in kerstperiode en andere vakanties), seizoenafsluiting (za.25 mei a.s. voor de senioren) en spontaan op za.22 juni voor de walking footballers. Bij al deze activiteiten zijn helpende handjes meer dan welkom, bijv. assistentie bij opzetten BBQ of loterij, e.d.

Onderhoud werkzaamheden (parttime vacatures)

 • Terreinmeester (coördinatie schoonmaak terrein, kleedkamers, clubruimtes, lijnen kalken)
 • Handyman voor kleine reparaties / verbeteringen
 • Wasserij beheer (wedstrijdkleding van sommige teams)

Voetbaltechnisch en -organisatorisch gebied (parttime vacatures)

 • Jeugdvoorzitter (vacature)
 • Coördinator jeugd onderbouw (vacature)
 • Coördinator jeugd bovenbouw (vacature)
 • Technische commissie selectie senioren
 • Coördinator overige senioren
 • Team leiders
 • Team trainers

Tot slot zijn er nog verschillende klussen die op project basis uitgevoerd kunnen worden zoals bijv. een sponsorcommissie. Dit houdt in sponsors werven, maar vooral ook contacten met hen onderhouden om de band met de club te verstevigen en om de waardering van de club naar de sponsor toe uit te drukken.

Verder zijn er plannen om op bepaalde uren bardiensten in het clubhuis te gaan meedraaien om daarmee de financiele mogelijkheden van de club te verruimen. Maar hier zal in volgend bericht meer duidelijkheid over verschaft worden.

Share:

Geef een reactie