Het zijn altijd dezelfde mensen die de kar moeten trekken!
Gelezen op de website van de Haagse Voetbal Historie
Het zijn altijd dezelfde mensen die de kar moeten trekken!

Bijna wekelijks bezoek ik wel op zaterdag een wedstrijd in de Haagse regio. Bewust kies ik dan een wedstrijd uit bij een club waarvan ik voor onze website meer over wil weten. Wie vormt daar het bestuur? Wie is de trainer? En hoeveel leden heeft de club eigenlijk? Dat soort vragen zeg maar. Meestal kom ik dan bij een wedstrijd uit in de 4e- of 5e klasse want juist die clubs staan bijna nooit “in the picture”! En bij vele van die clubs wordt de website ook niet echt goed bijgehouden!
Ik heb wel wat met die clubs, nog een beetje dat ouderwetse charme, zeg maar dat pure amateurisme. Als je bij zo’n club bent maak je altijd wel wat mee! Ik zal een voorbeeld geven; Vorig seizoen was ik bij een club in de 5e Klasse (ik ga hier bewust geen namen noemen) waarvan ik voor onze website nog niet wist wie er in dat seizoen de trainer van het eerste elftal was. Ik dus tijdens de warming-up naar de beste man toegelopen en gevraagd wat zijn naam was zodat ik dit kon toevoegen bij het rijtje trainers van de club door de jaren heen. De trainer gaf zijn naam niet want anders krijgen we “geouwehoer” vertelde hij me. Tsja, dan weten we wel genoeg toch haha!?
Bij een andere wedstrijd stond ik in de kantine met de voorzitter te praten die ook nog eens bardienst draaide. Terwijl de spelers van het eerste elftal al (incompleet) aan de warming-up bezig waren kwamen er nog drie spelers de kantine binnen lopen en bestelde nog snel even drie broodjes hete kip (nu weet u waarschijnlijk de club gelijk!) en 3 blikjes red-bull. Dat kan gewoon een kwartier voor de wedstrijd. Het mag ook gewoon!
Op zaterdag 7 februari 2026 had ik voor de wedstrijd RVC Celeritas tegen sv Madestein gekozen. Op de één of andere manier heb ik altijd al een goede band met “De Celeritanen”. Al jaren lang lopen bij die club dezelfde mensen de kar te trekken. Ik had van te voren bestuurslid Raymond de Kruijf geïnformeerd dat ik langs zou komen. Misschien klinkt het een beetje arrogant maar inmiddels word ik wel bij iedere club waar ik kom herkend. Nee niet mijn naam maar zo van; “hey jij bent toch van die Haagse voetbalhistorie”? Vervolgens word ik dan (meestal) in de bestuurskamer als een vorst ontvangen en krijg dan van alles over de club te horen. Dit was dus ook het geval bij RVC Celeritas.







































