Eerste inclusieve voetbalwedstrijd
RVC Celeritas en DSV Concordia schrijven geschiedenis: eerste inclusieve voetbalwedstrijd


Gejuich langs de lijn, doelpunten op het veld en trotse jonge spelers maakten van zondagochtend een bijzonder moment toen de inclusieve jeugdteams van RVC Celeritas en DSV Concordia voor het eerst tegenover elkaar stonden in een voetbalwedstrijd waarin kinderen met en zonder beperking samen spelen.
De wedstrijd, gespeeld op het terrein van DSV Concordia in Delft, bracht 28 kinderen van 6 tot 12 jaar samen. De inclusieve teams bestaan uit kinderen met en zonder beperking, maar ook uit kinderen die soms andere drempels ervaren om aan sport deel te nemen. Binnen hun clubs trainen en spelen zij samen als volwaardige teamgenoten.
Er werden twee wedstrijden gelijktijdig gespeeld. In de categorie 6 tot 8 jaar wist RVC Celeritas overtuigend te domineren, tot groot enthousiasme van ouders en supporters die hun team kwamen aanmoedigen. In de categorie 9 tot 12 jaar trok DSV Concordia met 4–2 aan het langste eind na een vermakelijke wedstrijd waarin beide teams volop werden toegejuicht.
De coaches van beide clubs waren zichtbaar trots op hun spelers en ontvingen een plaquette als erkenning voor hun inzet voor inclusief jeugdvoetbal. Alle kinderen kregen na afloop een medaille mee naar huis — een symbool voor de boodschap dat iedereen welkom is op het veld en iedereen een winnaar is.
“We kunnen niet trotser zijn op deze kinderen,” zegt Carolina Mori, medeoprichter van Stichting Equal Play, de organisatie achter het initiatief. “Het is prachtig om te zien hoe kinderen met verschillende achtergronden en mogelijkheden samen spelen, elkaar ondersteunen en vooral plezier hebben in het spel.”
Bij de wedstrijd waren vertegenwoordigers van de KNVB aanwezig, evenals de voorzitter van RVC Celeritas. Ook regionale omroep Omroep West was aanwezig om verslag te doen van deze bijzondere gebeurtenis.
Na afloop genoten spelers en families samen van snacks en drankjes in de zon, terwijl ze een geslaagde dag voor het inclusieve voetbal vierden.
De sfeer was zo positief dat beide clubs direct hebben afgesproken dat er binnenkort een returnwedstrijd zal worden georganiseerd.
Over Stichting Equal Play
Stichting Equal Play ondersteunt sportverenigingen bij het opzetten van inclusieve teams waarin kinderen van 6 tot 12 jaar, met en zonder beperking, samen sporten binnen hun eigen club en buurt.








































